![](http://photos1.blogger.com/blogger/3135/2088/200/Ice_cube_tray.jpg)
Great not only when you harvest your own plants, but also might make buying those $2.00 teensy bits of lemon grass, dill, thyme, etc. in the produce section worth your while.
Organizing and consolidating information dealing with simplifying life since January 2006, to help those considering a lifestyle change as well as those expert at living an abundant life in a frugal way.
1 comment:
Excellent! My husband, the cook, buys the $2.00 thingy of herbs so he can cook one meal. The rest of the herbs usually wilt while waiting to be used. I am the fridge cleaner, so I am the one who tosses the sad, unused herbs into the garbage. Thanks for a great idea!
Post a Comment